Storage box Vario Comfort, 1900 x 655 x 920 mm (L x W x H)
CAUTION: This article is made to order and therefore cannot be exchanged. Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change. Ideal for transporting long-handled tools The box can be loaded and unloaded quickly thanks to the side doors on the left and right Do not climb onto the platform 1 upper lid with 2 lever locking bars and hinges 1 side door on the right with burglar-proof lever locking bar and hinges 1 side door on the left with burglar-proof lever locking bar and hinges 4 simultaneous l...
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 4965901198 |
| EAN | 4029484678563 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 920 mm |
| Length | 1900 mm |
| Weight | 67 kg |
| Width | 655 mm |
| Supplier | RECA NORM |
CAUTION:
This article is made to order and therefore cannot be exchanged.
Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change.
- Ideal for transporting long-handled tools
- The box can be loaded and unloaded quickly thanks to the side doors on the left and right Do not climb onto the platform
- 1 upper lid with 2 lever locking bars and hinges
- 1 side door on the right with burglar-proof lever locking bar and hinges
- 1 side door on the left with burglar-proof lever locking bar and hinges
- 4 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps
- 8 side profiles with mounting holes for lashing using eyelets, providing a quick-fastening system
- 2 high-quality gas springs, opening angle of lid: 76°
- Dust and watertight in line with IP67 and IP68
- Suitable for high-pressure cleaning in line with IP69k
- Made from polished checker plate
- Corrosion-resistant
Field of Application:
For use with all common flatbed vehicles