Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 10x10 mm, 280x130x0.7 mm
- Toothed smoothing trowel with stainless steel blade - With aluminium support welded in four places - Handle made from German beech wood with rounded end Field of Application: The larger the tiles to be laid, the larger the toothing must be! Type: Stainless steel/wooden handle Advice: Quality: Made in Germany
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0698443280 |
| EAN | 4029484792108 |
| Blade thickness | 0.7 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 280 mm |
| Material of handle | Beechwood |
| Tooth height | 10 mm |
| Supplier | RECA NORM |
- Toothed smoothing trowel with stainless steel blade
- With aluminium support welded in four places
- Handle made from German beech wood with rounded end
Field of Application:
The larger the tiles to be laid, the larger the toothing must be!Type:
Stainless steel/wooden handleAdvice:
Quality: Made in GermanyAlle varianter

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 6x6 mm, 280x130x0.7 mm
66Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 8x8 mm, 280x130x0.7 mm
88Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/wooden handle, toothing 12x12 mm, 280x130x0.7 mm
1212Stainless steel/wooden handle
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Stainless steel toothed trowel/2C soft handle, toothing 6x6 mm, 280x130x0.7 mm
66Stainless steel/2C soft handle
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo