Spindle-mounted wheel brush nylon sanding bristles gr.120 with spindle 50x10mm
Polyamide fibres with abrasive grain, 6-mm spindle Ideal for metal-processing industry and workshop businesses. High degree of flexibility - sanding bristles adjust to the surface contour. Particularly suitable for stainless steel. Easy material removal thanks to the abrasive grain.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 2695130512 |
| EAN | 4029484459933 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 50.0 mm |
| Grid size | SIC 120 |
| Max. rotation speed | 15000 rpm |
| Width | 10.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Polyamide fibres with abrasive grain, 6-mm spindle
Ideal for metal-processing industry and workshop businesses. High degree of flexibility - sanding bristles adjust to the surface contour. Particularly suitable for stainless steel. Easy material removal thanks to the abrasive grain.
Alle varianter

Spindle-mounted wheel br., ny. sand. brist., grain: 320, with spindle 50 x 10 mm
SIC 32050.010.0
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Spindle-mounted wheel brush nylon sanding bristles gr.120 with spindle 70x12mm
SIC 12070.012.0
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Spindle-mounted wheel brush nylon sanding bristles gr.320 with spindle 70x12mm
SIC 32070.012.0
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo