sebS pan head drilling screw w. flange, sim to DIN 7504-N blk galv, H 2 4.8 x 16
Field of Application: For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. The pressed-on washer generates a higher surface pressure, which helps to prevent stress cracks. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021825 16 |
| EAN | 4029484055203 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.8 mm |
| Drill tip length | 5.0 mm |
| Head diameter | 12.5 mm |
| Head height | 3.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. The pressed-on washer generates a higher surface pressure, which helps to prevent stress cracks.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

sebS pan head drilling screw w. flange, sim to DIN 7504-N blk galv, H 2 4.2 x 13
134.52.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS pan head drilling screw w. flange, sim to DIN 7504-N blk galv, H 2 4.2 x 16
164.52.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS pan head drilling screw w. flange, sim to DIN 7504-N blk galv, H 2 4.2 x 19
194.52.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS pan head drilling screw w. flange, sim to DIN 7504-N blk galv, H 2 4.2 x 25
254.52.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo