sebS pan-head drilling screw for window sill, A2, with washer, Z 20 4.2 x 20
Field of Application: Securing aluminium window sills to aluminium and wooden windows. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 6 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0211704220 |
| EAN | 4029484754694 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.2 mm |
| Drill tip length | 5 mm |
| Head diameter | 7.8 mm |
| Head height | 2.9 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing aluminium window sills to aluminium and wooden windows.Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 6 mm. PLEASE NOTE: Only suitable for use with aluminium.