sebS hexagon-head drilling screw with sealing washer, galv., 10 AF, 6.3 x 90
Advice: Connection elements with corrosion protection (e.g. due to galvanisation) that are specified in the approval may only be used where the connection elements are not expected to become damp. In general, this applies to the inner shells of multiple-layered roof and wall structures, in dry, predominantly enclosed spaces as well as single-layered, unventilated roof structures with upper heat insulation and ceiling systems above dry, predominantly enclosed spaces.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0214763909 |
| EAN | 4029484054084 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.3 mm |
| Diameter x length | 6.3 x 90 mm |
| Drill tip length | 7.5 mm |
| External drive | WS10 |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Connection elements with corrosion protection (e.g. due to galvanisation) that are specified in the approval may only be used where the connection elements are not expected to become damp. In general, this applies to the inner shells of multiple-layeredroof and wall structures, in dry, predominantly enclosed spaces
as well as single-layered, unventilated roof structures with upper heat insulation and ceiling systems above dry, predominantly enclosed spaces.
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Alle varianter

sebS hexagon-head drilling screw with sealing washer, galvanised, 8 AF, 4.8 x 19
4.8 x 19 mm194.4
pk (300 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon-head drilling screw with sealing washer, galv., 8 AF, 4.8 x 25
4.8 x 25 mm254.4
pk (200 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon-head drilling screw with sealing washer, galvanised, 8 AF, 4.8 x 30
4.8 x 30 mm304.4
pk (200 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon-head drilling screw with sealing washer, galvanised, 8 AF, 4.8 x 40
4.8 x 40 mm404.4
pk (200 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo