sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K, galv, 8 AF 5.5 x 19
Field of Application: For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021455 19 |
| EAN | 4029484053421 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5.5 mm |
| Drill tip length | 6.5 mm |
| External drive | WS8 |
| Head diameter | 11 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metalsAdvice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K, galv, 5.5 AF 3.5 x 13
1333.4
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K, galv, 5.5 AF 3.5 x 9.5
9.533.4
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K, galv, 7 AF 4.2 x 13
134.54.1
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS hexagon head drilling screw, sim. to DIN 7504-K, galv, 7 AF 4.2 x 16
164.54.1
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo