sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 45
Field of Application: Securing softwood to steel substructures. Very high load transmission due to flat countersunk head. Particularly suitable for hardwood and pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction due to enhanced corrosion protection. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021945545 |
| EAN | 4029484055623 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5.5 mm |
| Drill tip length | 10.5 mm |
| Head diameter | 15.0 mm |
| Internal drive | TX30 |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing softwood to steel substructures. Very high load transmission due to flat countersunk head. Particularly suitable for hardwood and pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction due to enhanced corrosion protection.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 38
3818
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 50
5030
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 55
5535
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS flat countersunk head drilling screw, galvanised, TX 30 5.5 x 60
6040
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo