sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 60
Field of Application: Securing hardwoods and softwoods to steel substructures. Particularly suitable for pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction. Please note: Only use in areas protected from the weather. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021926360 |
| EAN | 4029484055500 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.3 mm |
| Drill tip length | 12.4 mm |
| Head diameter | 15 mm |
| Internal drive | TX30 |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing hardwoods and softwoods to steel substructures. Particularly suitable for pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction.Please note: Only use in areas protected from the weather.
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 100
10075
pk (250 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 45
4520
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 80
8055
pk (250 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo