sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv., H 2, 4.2 x 25
Field of Application: For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021242 25 |
| EAN | 4029484052523 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.2 mm |
| Drill tip length | 4.5 mm |
| Head diameter | 8.1 mm |
| Head height | 4.1 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For St 12, St 13, St 14, St 33, St 37, UST 37, RSt 37, St 44, St 50, St 52, other unalloyed steels up to a tensile strength of 510 N/mm2, plus aluminium and other soft metals.Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gasAlle varianter

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv., H 1, 2.9 x 13
132.51.4
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv., H 2, 3.5 x 13
1333.4
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv., H 2, 3.5 x 16
1633.4
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS countersunk head drilling screw, sim. to DIN 7504-P galv., H 2, 3.5 x 19
1933.4
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo