sebS cntrsnk mill.hd dr.scr, wind cnst, sim to DIN 7504-P-H, galv, H 2, M4 x 16
Field of Application: Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 6 mm. Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 021200416 |
| EAN | 4029484051601 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4 mm |
| DIN | 7504 similar |
| Drill tip length | 5 mm |
| Head diameter | 7.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Connecting the internal bracing to the plastic window profile. Screwing joining plates or angle brackets onto the aluminium window.Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 6 mm.
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

sebS cntrsnk mill.hd dr.scr, wind cnst, sim to DIN 7504-P-H, galv, H 2, M4 x 20
20
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

sebS cntrsnk mill.hd dr.scr, wind cnst, sim to DIN 7504-P-H, galv, H 2, M4 x 25
25
pk (1000 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo