Screwdriver VDE slotted, 2-component handle 2.5 x 0.4 mm
Advantages: Round shank Drive symbol on the handle cap Shank insulation is sprayed directly onto the shank and guarantees safe working up to 1,000 V Each screwdriver individually tested in a water bath at 10,000 V in accordance with DIN EN 60900. Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever. Shank: insulated round shank. Tip: black tip for a precise fit.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0701220025 |
| EAN | 4029484136162 |
| Blade length | 75.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 68 mm |
| Handle length/handle width | 68 / 20 mm |
| Handle width | 20 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Round shank
- Drive symbol on the handle cap
- Shank insulation is sprayed directly onto the shank and guarantees safe working up to 1,000 V
- Each screwdriver individually tested in a water bath at 10,000 V in accordance with DIN EN 60900.
- Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever.
- Shank: insulated round shank.
- Tip: black tip for a precise fit.
Alle varianter

Screwdriver VDE slotted, 2-component handle 3.0 x 0.5 mm
3.00.5 x 3.0 mm0.5
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Screwdriver VDE slotted, 2-component handle 3.5 x 0.6 mm
3.50.6 x 3.5 mm0.6
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Screwdriver VDE slotted, 2-component handle 4.0 x 0.8 mm
4.00.8 x 4.0 mm0.8
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Screwdriver VDE slotted, 2-component handle 5.5 x 1.0 mm
5.51.0 x 5.5 mm1.0
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo