Screwdriver VDE cross slot, 2-component handle PH 3
Advantages: Round shank Drive symbol on the handle cap Shank insulation is sprayed directly onto the shank and guarantees safe working up to 1,000 V Each screwdriver individually tested in a water bath at 10,000 V in accordance with DIN EN 60900. Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever Shank: insulated round shank Tip: black tip for a precise fit
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0701230013 |
| EAN | 4029484136254 |
| Blade length | 150.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 105 mm |
| Handle length/handle width | 105 / 39 mm |
| Handle width | 39 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Round shank
- Drive symbol on the handle cap
- Shank insulation is sprayed directly onto the shank and guarantees safe working up to 1,000 V
- Each screwdriver individually tested in a water bath at 10,000 V in accordance with DIN EN 60900.
- Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever
- Shank: insulated round shank
- Tip: black tip for a precise fit
Alle varianter

Screwdriver VDE cross slot, 2-component handle PH 1
80.090170.0
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Screwdriver VDE cross slot, 2-component handle PH 2
100.099199.0
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo