Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 5
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 052005 |
| EAN | 4029484085286 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5 mm |
| Diameter in inches | 3/16 in |
| DIN | 1142 |
| Height | 25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 10
3/81046
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 13
1/21364
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 6.5
1/46.532
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Safety wire rope clamp, previously DIN 1142, galvanised, for rope Ø 8
5/16841
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo