Rubber backing for abrasive sleeves 15 x 30 mm
Specially developed rubber backing for sanding sleeves Rubber backing for use on sanding sleeves. The sanding belt is attached to the backing using centrifugal force tension and is therefore safe and easy to change.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0676015030 |
| EAN | 4066115035234 |
| Adapter diameter | 6 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 30 mm |
| Rotation speed | 48000 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Specially developed rubber backing for sanding sleeves
Rubber backing for use on sanding sleeves. The sanding belt is attached to the backing using centrifugal force tension and is therefore safe and easy to change.
Advantages:
Quick to replace abrasiveAlle varianter

Rubber backing for abrasive sleeves 22 x 20 mm
222300020
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Rubber backing for abrasive sleeves 30 x 30 mm
301900030
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Rubber backing for abrasive sleeves 45 x 30 mm
451300030
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo