Round pan head blind rivet A2/A2, bore Ø 3.3, clamp range: 2.5-4.5 mm 3.2 x 8.0
Application area: Blind riveting is a joining technique that saves time and reduces costs. It is particularly suitable for connections that can only be accessed from one side. Practically any installation location can be catered for using different material combinations for the riveting mandrel and rivet body. Design: With grooved mandrel and oval mandrel head
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 093132 8 |
| EAN | 4029484296729 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | With grooved mandrel and oval mandrel head |
| Drill diameter | 3.3 mm |
| Head diameter | 6.5 mm |
| Head height | 0.8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
Blind riveting is a joining technique that saves time and reduces costs. It is particularly suitable for connections that can only be accessed from one side. Practically any installation location can be catered for using different material combinations for the riveting mandrel and rivet body.Design:
With grooved mandrel and oval mandrel headAlle varianter

Round pan head blind rivet A2/A2, bore Ø 3.3, clamp range: 4.5-6.5 mm 3.2 x 10.0
6.54.5-6.5 mm4.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan head blind rivet A2/A2, bore Ø 3.3, clamp range: 6.5-8.5 mm 3.2 x 12.0
8.56.5-8.5 mm6.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan head blind rivet A2/A2, bore Ø 3.3, clamp range: 1.5-2.5 mm 3.2 x 6.0
2.51.5-2.5 mm1.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan head blind rivet A2/A2, bore Ø 4.1, clamp range: 4.0-6.0 mm 4.0 x 10.0
6.04.0-6.0 mm4.0
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo