Round pan hd blind rivet alu/steel, bore Ø 3.3, clamp range 5.5-7.5 mm 3.2 x 10
Application area: Blind riveting is a joining technique that saves time and reduces costs. It is particularly suitable for connections that can only be accessed from one side. Practically any installation location can be catered for using different material combinations for the riveting mandrel and rivet body. Design: With oval mandrel head
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 093732 10 |
| EAN | 4029484151257 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | With oval mandrel head |
| Drill diameter | 3.3 mm |
| Head diameter | 6.5 mm |
| Head height | 0.8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
Blind riveting is a joining technique that saves time and reduces costs. It is particularly suitable for connections that can only be accessed from one side. Practically any installation location can be catered for using different material combinations for the riveting mandrel and rivet body.Design:
With oval mandrel headAlle varianter

Round pan head blind rivet alu/steel, bore Ø 2.5, clamp range 0.5-2.0 mm 2.4x4.0
0.5-2.0 mm0.52.0
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan hd blind rivet alu/steel, bore Ø 2.5, clamp range 2.0-4.0 mm 2.4 x 6.0
2.0-4.0 mm2.04.0
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan hd blind rivet alu/steel, bore Ø 2.5, clamp range 4.0-6.0 mm 2.4 x 8.0
4.0-6.0 mm4.06.0
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Round pan hd blind rivet alu/steel, bore Ø 3.1, clamp range 5.5-7.5 mm 3.0 x 10
5.5-7.5 mm5.57.5
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo