Rope thimble, previously DIN 6899, galvanised, type A, for rope Ø 6
Advice: Do not use the cable thimble in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 05226 |
| EAN | 4029484085781 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6 mm |
| DIN | 6899 |
| Height | 25 mm |
| Internal diameter | 16 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the cable thimble in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

Rope thimble, previously DIN 6899, galvanised, type A, for rope Ø 3
3612
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Rope thimble, previously DIN 6899, galvanised, type A, for rope Ø 4
46.513
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Rope thimble, previously DIN 6899, galvanised, type A, for rope Ø 5
5714
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Rope thimble, previously DIN 6899, galvanised, type A, for rope Ø 8
81020
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo