recamo ZS Push interlock button
ZS Push interlock button Application area: The fastest rail design: + The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors + The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety + Saves time, flexible, quick to remove and reusable + 3D fasteners enable three-dimensional constructions + Material: Steel, electrolytically zinc plated Advice: The stated maximum permissible load refers to profile rails/brackets with a material...
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0858660041 |
| EAN | 4029484940370 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height (lower plate) | 8.0 mm |
| Height (upper plate) | 4.0 mm |
| Length | 36 mm |
| Max. grip range | 15 mm |
| Supplier | RECA NORM |
ZS Push interlock button
Application area:
The fastest rail design:+ The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors
+ The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety
+ Saves time, flexible, quick to remove and reusable
+ 3D fasteners enable three-dimensional constructions
+ Material: Steel, electrolytically zinc plated
Advice:
The stated maximum permissible load refers to profile rails/brackets with a material thickness of 2.5 mm = 5000 N. Fa, z at a profile thickness of 2.0 mm = 4500 N. Fa, z at a profile thickness of 1.5 mm = 3500 N.Alle varianter

recamo ZS Push bracket flat 90°
15011064
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

recamo ZS Push bracket flat 135°
15015046
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

recamo ZS Push connector 2-2 90°
26510345
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
