recamo universal channel nut, M8, zinc-plated, 27/18, 28/30, 38/40, 40/60 M 8
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40 Field of Application: Universal sliding nuts can be used on rails and brackets of different sizes and from different manufacturers. The single version with different connecting threads fits onto any recamo mounting rail.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0859202908 |
| EAN | 4029484519491 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 6 mm |
| Length | 33 mm |
| Material | Steel |
| Nominal diameter | 8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application:
Universal sliding nuts can be used on rails and brackets of different sizes and from different manufacturers. The single version with different connecting threads fits onto any recamo mounting rail.Alle varianter

recamo universal channel nut, M6, zinc-plated, 27/18, 28/30, 38/40, 40/60 M 6
6M6
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

recamo universal channel nut, M10, zinc-plated, 27/18, 28/30, 38/40, 40/60 M 10
10M10
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

recamo universal channel nut, M12, zinc-plated, 27/18, 28/30, 38/40, 40/60 M 12
12M12
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo