RECA tyre lever 400 mm
RECA tyre lever with long conical tip for alignment work and flat end for breaking and levering. Forged from special tool steel Cone polished Hardened Powder-coated Application area: Construction, carpentry, dismantling, demolition
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695500701 |
| EAN | 4029484913954 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 400 mm |
| Material | Tool steel |
| Tip diameter | 5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
RECA tyre lever with long conical tip for alignment work and flat end for breaking and levering.
- Forged from special tool steel
- Cone polished
- Hardened
- Powder-coated
Application area:
Construction, carpentry, dismantling, demolition