RECA tool backpack
The RECA tool backpack is the perfect companion when on the move. The loops and pockets are ideal for holding tools, providing you with a perfect overview and organisation! The two sturdy tool panels can be removed. The padded ergonomic rucksack carry system with hip and chest belts enables maximum comfort during wear.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695007050 |
| EAN | 9010685207428 |
| Colour | Black |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 180 mm |
| Height (internal dimension) | 400 mm |
| Max. load capacity | 12 kg |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA tool backpack is the perfect companion when on the move. The loops and pockets are ideal for holding tools, providing you with a perfect overview and organisation! The two sturdy tool panels can be removed.
The padded ergonomic rucksack carry system with hip and chest belts enables maximum comfort during wear.
Advantages:
- Padded rucksack carry system with hip and chest belts
- Durable polyester
- Front pocket can be folded out by 90 degrees
- Mobile phone pocket and attached pockets on both sides
- Rubberised, ergonomic handle
- Attached front pocket with zip fastening
- Two inside pockets and one keyring
- Base protected against splashing water