RECA spade chisel SDSmax 50 x 400
A classic in proven RECA quality. Extra wide, with additional cutting effect. For the universal removal of materials on a larger scale, e.g. plaster or screed. Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0638550400 |
| EAN | 4029484429189 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 400.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-max |
| Weight | 0.9 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
Extra wide, with additional cutting effect. For the universal removal of materials on a larger scale, e.g. plaster or screed.
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Alle varianter

RECA spade chisel SDSmax 115 x 350
350.0115.01.1
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA spade chisel SDSmax 80 x 300
300.080.00.65
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo