RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI Metal Line length 250 mm
Sabre saw blade for thick metal sheeting, solid pipes and profiles made of metal. Tooth design: milled and side set Application area: Thick sheet metal (3-8 mm), solid pipes/profiles (ø 10 to <100 / 150 / 200 mm - depending on blade length). Limited suitability for stainless steel!
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0605225006 |
| EAN | 4029484782352 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fine, fast cut |
| Effective length | 230 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 250 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for thick metal sheeting, solid pipes and profiles made of metal.
Tooth design: milled and side set
Application area:
Thick sheet metal (3-8 mm), solid pipes/profiles (ø 10 to <100 / 150 / 200 mm - depending on blade length). Limited suitability for stainless steel!Alle varianter

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
130150
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
130150
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
180200
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
180200
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo