RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
Sabre saw blade for thick sheet metal, thick-walled enclosed and open profiles and piping. Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application: area: Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled enclosed and open profiles and piping (<100 mm / 175 mm), limited suitability for stainless steel!
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0605221001 |
| EAN | 4029484782062 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fast, rough, straight cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 25 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for thick sheet metal, thick-walled enclosed and open profiles and piping.
Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application area:
Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled enclosed and open profiles and piping (<100 mm / 175 mm), limited suitability for stainless steel!Advantages:
Quick, accurate, precisely angled cuts (owing to blade height of 25 mm)!Advice:
Also suitable for glass!Alle varianter

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
130150
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
205225
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
205225
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo