RECA sabre saw blade Exact Combo 14/18 Metal Line length 150 mm
Sabre saw blade for medium-thick to thick sheet metal, thin-walled enclosed and open profiles and piping made from metal. Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application: area: Medium-thick to thick sheet metal (3-8 mm), thin-walled enclosed and open profiles and piping (<100 / 175 mm - depending on blade length).
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0605226001 |
| EAN | 4029484782369 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fine, straight cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 25 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for medium-thick to thick sheet metal, thin-walled enclosed and open profiles and piping made from metal.
Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application area:
Medium-thick to thick sheet metal (3-8 mm), thin-walled enclosed and open profiles and piping (<100 / 175 mm - depending on blade length).Advantages:
Fine, accurate, precisely angled cuts (owing to blade height of 25 mm)!Alle varianter

RECA sabre saw blade Exact Combo 14/18 Metal Line length 150 mm
130150
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 14/18 Metal Line length 225 mm
205225
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 14/18 Metal Line length 225 mm
205225
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo