RECA sabre blade, Poroton, tooth pitch 2 TPI / ZpZ, Special Line length 305 mm
Special sabre saw blade for cutting components such as poroton brick, aerated concrete and Ytong. Tooth design: Carbide teeth
Application: area: Components (poroton brick, aerated concrete/Ytong) up to 215 / 365 mm material thickness - depending on blade length)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0605509001 |
| EAN | 4029484782550 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fast, straight cut |
| Effective length | 255 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 305 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Special sabre saw blade for cutting components such as poroton brick, aerated concrete and Ytong.
Tooth design: Carbide teeth
Application area:
Components (poroton brick, aerated concrete/Ytong) up to 215 / 365 mm material thickness - depending on blade length)Advantages:
Very straight cut owing to 51 mm high blade!Advice:
Use only with machines from 1000 watt output!Alle varianter

RECA sabre blade, Poroton, tooth pitch 2 TPI / ZpZ, Special Line length 455 mm
405455
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo