RECA professional tool bag, textile
The RECA professional tool bag Made of durable textile fabric with a robust frame The metal carrying handle and the shoulder grip are padded The shoulder grip is easy to adjust and remove The cover provides dust and spray protection and is easy to remove through the rip-tape fastening The bag has 14 different slip pockets and 19 elasticated loops A VISO case can be transported in the bottom storage compartment
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0700001204 |
| EAN | 4029484817139 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 31 cm |
| Length | 41.5 cm |
| Length x width x height | 41.5 x 28 x 31 cm |
| Load capacity | 20 kg |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA professional tool bag
- Made of durable textile fabric with a robust frame
- The metal carrying handle and the shoulder grip are padded
- The shoulder grip is easy to adjust and remove
- The cover provides dust and spray protection and is easy to remove through the rip-tape fastening
- The bag has 14 different slip pockets and 19 elasticated loops
- A VISO case can be transported in the bottom storage compartment
Advantages:
All green elements are made from carbon fibre, producing a smooth, wipe-clean surface.Advice:
Maximum load capacity: 20 kg.