RECA precision screwdriver, slotted SL, 2-component handle, SL 2.0 x 60 mm
RECA precision screwdriver set, 8 pieces in a practical fabric tool roll. Easy-to-rotate ergonomic cap Cross hole for hanging up the tools Secure-grip 2-component handle Handle with roll-off protection Shanks made of special chromium-molybdenum-vanadium alloy Top performance data - up to 100 % above DIN standard Continuous, impact-resistant hard core Colour code using different cap colours: black = slotted/white = PH/green = TX Tip: DIN 5264, ISO 2380
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0701512060 |
| EAN | 4029484675517 |
| Blade length | 60 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 150 mm |
| Slot length | 2.0 mm |
| Slot width | 0.4 mm |
| Supplier | RECA NORM |
RECA precision screwdriver set, 8 pieces in a practical fabric tool roll.
- Easy-to-rotate ergonomic cap
- Cross hole for hanging up the tools
- Secure-grip 2-component handle
- Handle with roll-off protection
- Shanks made of special chromium-molybdenum-vanadium alloy
- Top performance data - up to 100 % above DIN standard
- Continuous, impact-resistant hard core
- Colour code using different cap colours: black = slotted/white = PH/green = TX
- Tip: DIN 5264, ISO 2380
Alle varianter

RECA precision screwdriver, slotted SL, 2-component handle, SL 2.5 x 60 mm
2.50.4 x 2.5 mm0.4
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA precision screwdriver, slotted SL, 2-component handle, SL 3.0 x 60 mm
3.00.5 x 3.0 mm0.5
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo