RECA hollow gouging chisel SDSmax 26 x 300
A classic in proven RECA quality. The specialist for cutting narrow channels in concrete. Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0638526300 |
| EAN | 4029484429219 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-max |
| Weight | 0.5 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
The specialist for cutting narrow channels in concrete.
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).