RECA ground rod driver SDSmax 260x16.5
A classic in proven RECA quality. Application area: For the fast, mechanical driving of earth spikes/earth conductors for lightning conductors Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0638546260 |
| EAN | 4029484948758 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 16.5 mm |
| Internal diameter | 16.5 mm |
| Length | 260 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
Application area:
For the fast, mechanical driving of earth spikes/earth conductors for lightning conductorsAdvice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).