RECA cutting wheel for pipe cutter, Inox 19 x 6.2 mm
Replacement cutting wheel on needle bearings for stainless steel pipes. reca pipe cutters are protected with impact-resistant powder coating. Guide rollers, pivot pins and spindles are precision-turned from tool steel to guarantee accurate right-angle cuts. Type: For INOX - suitable for pipe cutter Quick INOX (art. no. 0703 521 676) Advice: Suitable for pipe cutters: 0703 521 676
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0703521196 |
| EAN | 4029484525447 |
| Bore diameter | 6.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Outer diameter | 19 mm |
| Thickness | 6.2 mm |
| Type | For INOX - suitable for pipe cutter Quick INOX (art. no. 070 |
| Supplier | RECA NORM |
Replacement cutting wheel on needle bearings for stainless steel pipes.
reca pipe cutters are protected with impact-resistant powder coating. Guide rollers, pivot pins and spindles are precision-turned from tool steel to guarantee accurate right-angle cuts.
Type:
For INOX - suitable for pipe cutter Quick INOX (art. no. 0703 521 676)Advice:
Suitable for pipe cutters: 0703 521 676Alle varianter

RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 19 x 5 mm
For copper and aluminium - suitable for Mini 3-16 (art. no.195
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, Inox 19 x 5 mm
For INOX - suitable for Compact 3-30 (art. no. 0703 521 330)195
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 19 x 62 mm
For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick IN196.2
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 25 x 8 mm
For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick pl2511
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo