RECA channel chisel SDSmax 32 x 300
A classic in proven RECA quality. For cutting channels in various types of masonry such as sand-lime brick, clay brick, pumice Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0638532300 |
| EAN | 4029484429226 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-max |
| Weight | 0.6 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
For cutting channels in various types of masonry such as sand-lime brick, clay brick, pumice
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
