Precision callipers with stopper, measuring range 150 mm
Stainless steel, fully hardened. Scale and vernier scale with brush chromium-plated finish. Precise reading thanks to parallax-free design. Recessed scale. Ground measuring faces. With depth gauge and cross tips. Includes leather case. Design: With moment locking
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 268010151 |
| EAN | 4029484171118 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | With moment locking |
| Limb length | 40.0 mm |
| Max. length measuring range | 150 mm |
| Min. length measuring range | 0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Stainless steel, fully hardened.
Scale and vernier scale with brush chromium-plated finish.
Precise reading thanks to parallax-free design.
Recessed scale.
Ground measuring faces.
With depth gauge and cross tips.
Includes leather case.
Design:
With moment lockingAlle varianter

Precision callipers with locking screw, measuring range 150 mm
With locking screw
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo