Polyester replacement paint roller, pile height 18 mm 250 mm
Replacement roller for dispersion paints
Application: area: primarily for indoor use
Field of Application: Also for textured surfaces
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0693502250 |
| EAN | 4029484791705 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Core diameter | 56 mm |
| Electrical-pole diameter | 18 mm |
| Material | Polyester / acrylic fibre |
| Roller width | 250 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Replacement roller for dispersion paints
Application area:
primarily for indoor useField of Application:
Also for textured surfacesAdvantages:
Excellent absorption and application of paintAdvice:
Wash out the roller before using for the first time