Polyester replacement façade roller, pile height 18 mm 270 mm
Replacement roller for dispersion paints
Field of Application: Also for highly textured surfaces
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0693502270 |
| EAN | 4029484791712 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Core diameter | 53 mm |
| Electrical-pole diameter | 18 mm |
| Material | Polyester / acrylic fibre |
| Roller width | 270 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Replacement roller for dispersion paints
Field of Application:
Also for highly textured surfacesAdvantages:
- With 10 mm soft foam padding
- Creates rolling corners
- Excellent absorption and application of paint
Advice:
Wash out the roller before using for the first time