Permanent marker Duo, black
Drill hole marker and permanent marker in one. For labelling and marking all materials, such as plastic, cardboard, metal, glass, rubber, wood etc.
Field of Application: Metal, installation, industry, construction, timber construction
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695900330 |
| EAN | 4066115035326 |
| Colour | Black |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length of pin | 15.2 mm |
| Max. line thickness | 3.0 mm |
| Min. line thickness | 1.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Drill hole marker and permanent marker in one.
For labelling and marking all materials, such as plastic, cardboard, metal, glass, rubber, wood etc.
Field of Application:
Metal, installation, industry, construction, timber constructionAdvantages:
- Special head tip prevents slipping in if pressing too hard.
- Line thickness of drill hole marker: 2 mm
- Line thickness of ink marker: 1.5 to 3 mm
- For marking in hard-to-reach places
- Light-resistant and quick-drying
- Permanently waterproof and abrasion-resistant
- Low-odour ink with no added xylene/toluene