Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 4 M6 x 20
Advice: Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mm Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 00616 20 |
| EAN | 4029484258888 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drive depth | 2.4 mm |
| Head diameter | 10.5 mm |
| Head height | 3.2 mm |
| Head type | Button head |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mmDo not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Alle varianter

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9 zinc-plated, hexagon socket 6 M10 x 16
166 mm5.5
pk (200 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 10
103 mm2.7
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 12
123 mm2.7
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 14
143 mm2.7
pk (500 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo