Nail with washer NLS-R, nail 2.0x60 mm 27x34 mm
Quick fixing of conduits in wall slits or onto masonry before plastering. Optimised shape for use in horizontal and vertical wall slits.
Field of Application: Can be used on mortar joints, vertically perforated bricks, lightweight concrete, autoclaved aerated concrete, gypsum etc.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0836010013 |
| EAN | 4029484921959 |
| Colour | Grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter of nail | 2.0 mm |
| Diameter of nail x length of nail | 2.0 x 60 mm |
| Length of nail | 60 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Quick fixing of conduits in wall slits or onto masonry before plastering.
Optimised shape for use in horizontal and vertical wall slits.
Field of Application:
Can be used on mortar joints, vertically perforated bricks, lightweight concrete, autoclaved aerated concrete, gypsum etc.Advantages:
- Plastic washer with pre-assembled steel nail.
- Multiple cables can be attached in one work step.
Alle varianter

Nail with washer NLS-R, nail 2.0x40 mm 27x34 mm
2.0 x 40 mm402.0
pk (200 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Nail with washer NLS-R, nail 2.0x50 mm 27x34 mm
2.0 x 50 mm502.0
pk (150 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Nail with washer NLS-R, nail 2.5x70 mm 27x34 mm
2.5 x 70 mm702.5
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Nail with washer NLS-R, nail 3.3x40 mm 27x34 mm
3.3 x 40 mm403.3
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo