Nail with washer NLS-D, nail 3.0x40 mm 25x34 mm
Quick fixing of conduits in wall slits or onto masonry before plastering. Optimised for use in wall slits. Flexible washer enables gentle conduit mounting.
Field of Application: Can be used on mortar joints, vertically perforated bricks, lightweight concrete, autoclaved aerated concrete, gypsum etc.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0836010111 |
| EAN | 4029484922000 |
| Colour | Transparent |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter of nail | 3.0 mm |
| Diameter of nail x length of nail | 3.0 x 40 mm |
| Length of nail | 40 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Quick fixing of conduits in wall slits or onto masonry before plastering.
Optimised for use in wall slits.
Flexible washer enables gentle conduit mounting.
Field of Application:
Can be used on mortar joints, vertically perforated bricks, lightweight concrete, autoclaved aerated concrete, gypsum etc.Advantages:
- Plastic washer with pre-assembled steel nail.
- Multiple cables can be attached in one work step.
Alle varianter

Nail with washer NLS-D, nail 3.5x50 mm 25x34 mm
503.5 x 50 mm3.5
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Nail with washer NLS-D, nail 3.5x60 mm 25x34 mm
603.5 x 60 mm3.5
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Nail with washer NLS-D, nail 3.5x70 mm 25x34 mm
703.5 x 70 mm3.5
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo