Multi-purpose circular saw blade, 54 teeth, 200 x 2.8 x 30 mm
The RECA multi-purpose circular saw blade cuts hardwood and softwood, wood with metal remnants (fittings, nails, screws), plastics, Plexiglas, thermal façade panels, mild steel, aluminium profiles. Tooth shape: TF (trapeze flat tooth). Advice: Suitable for hand-held circular saws, chop saws and mitre saws.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 261628 200 |
| EAN | 4029484168316 |
| Bore diameter | 30 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 2.8 mm |
| Diameter | 200 mm |
| Machine type | Haffner |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA multi-purpose circular saw blade cuts hardwood and softwood, wood with metal remnants (fittings, nails, screws), plastics, Plexiglas, thermal façade panels, mild steel, aluminium profiles.
Tooth shape: TF (trapeze flat tooth).
Advice:
Suitable for hand-held circular saws, chop saws and mitre saws.Alle varianter

Multi-purpose circular saw blade, 48 teeth, 170 x 2.8 x 30 mm
170170Haffner
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Multi-purp. circular saw blade, 48 teeth, reducing ring to 20 mm, 180x2.8x30 mm
180180Holz-Her
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Multi-purpose circular saw blade, 54 teeth, 190 x 2.8 x 30 mm
190190Hitachi
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Multi-purpose circular saw blade 42 teeth w/reducing ring to 16mm 150x2.8x20mm
150150Metabo
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo