MSH 16 metal perforated sleeve f. thread. rods M8-M10, fem. thread M8 14x1,000mm
Application area: For fixings in perforated brick Advice: The perforated sleeves may be adjusted by cutting and beading to the required length
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0912600161 |
| EAN | 4029484284276 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 14 mm |
| Diameter x length | 14 x 1000 mm |
| Length | 1000 mm |
| Nominal drill hole diameter | 16 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
For fixings in perforated brickAdvice:
The perforated sleeves may be adjusted by cutting and beading to the required length
Alle varianter

Metal perf. sleeve MSH 12 for threaded rods M6–M8, female thread M6 11x1000 mm
1112MSH 12
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Metal perf. sl. MSH 22 for threaded rods M12–M16, fem. thread M10–M12 20x1000 mm
2022MSH 22
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo