max e NIMH rechargeable battery 300 mAh, 1.2 V, 9-V block
Advantages: max e batteries combine the benefits of rechargeable batteries with those of alkaline batteries: PRECHARGED rechargeable batteries Unpack, insert, use Extremely low self-discharge, last for over 1 year after each charge High power output Rechargeable up to 1000 times No special chargers required Ideal for all devices and applications Advice: Rechargeable batteries must never be short-circuited, deep discharged, destroyed or severely heated; recharge discharged batteries as soon as po...
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
10 stk i karton
| Artikelnummer | 0981001005 |
| EAN | 4013674354535 |
| Battery designation | 9 V block; PP3; F22 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Nominal voltage | 8.4 V/AC |
| Number of pieces per covering box | 10 PCS |
| Rechargeable battery/battery capacity | 300 mAh |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
max e batteries combine the benefits of rechargeable batteries with those of
alkaline batteries:
- PRECHARGED rechargeable batteries
- Unpack, insert, use
- Extremely low self-discharge, last for over 1 year after each charge
- High power output
- Rechargeable up to 1000 times
- No special chargers required
- Ideal for all devices and applications
Advice:
Rechargeable batteries must never be short-circuited, deep discharged, destroyed or severely heated; recharge discharged batteries as soon as possible; never store or charge in full sunshine or near to heat sourcesAlle varianter

max e NIMH rechargeable battery 800 mAh, 1.2 V, AAA
Micro AAA; R03; UM480048
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

max e+ NIMH rechargeable battery 2500 mAh, 1.2 V, AA
Mignon AA; R6; UM3250048
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

max e NIMH rechargeable battery 4500 mAh, 1.2 V, C
Baby C; R14; UM2450012
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

max e NIMH rechargeable battery 8500 mAh, 1.2 V, D
Mono D; R20; UM1850010
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo