Mall.iron screw cl., throat depth 175 mm, clamping width 400 mm, with prot. caps
Advantages: Integrated anti-slip system for increased safety when clamping from an overhang of 80 mm upwards Malleable iron arm reinforced by corrugated profile Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695700006 |
| EAN | 4008158009223 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 400.0 mm |
| Max. tension force | 6.000 N |
| Overhang | 175.0 mm |
| Profile thickness | 10.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Integrated anti-slip system for increased safety when clamping from an overhang of 80 mm upwards
- Malleable iron arm reinforced by corrugated profile
- Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Alle varianter

Mal. iron screw clamp, throat depth 50mm, clamping width 100mm, protective caps
100.0TG1050.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 60mm, clamping width 120mm, protective caps
120.0TG1260.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 80mm, clamping width 160mm, protective caps
160.0TG1680.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 100mm, clamping width 200mm, protective caps
200.0TG20100.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo