Machine vice, jaw width 100 mm, clamping width 92 mm
Mechanical clamping system, manually operated. Basic body made of grey cast iron Moveable jaw, laterally guided Fixed clamping jaw with three vertical V-blocks and one horizontal V-block Both jaws have a support surface for clamping flat workpieces Jaws and spindle are burnished
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 3653732100 |
| EAN | 4029484175260 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 63.5 mm |
| Hole distance (vertical) | 125 mm |
| Jaws height | 30 mm |
| Jaws width | 100 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Mechanical clamping system, manually operated.
- Basic body made of grey cast iron
- Moveable jaw, laterally guided
- Fixed clamping jaw with three vertical V-blocks and one horizontal V-block
- Both jaws have a support surface for clamping flat workpieces
- Jaws and spindle are burnished
Advantages:
Secure clamping and fixing of workpieces on drills and measuring machines.Alle varianter

Machine vice, jaw width 80 mm, clamping width 70 mm
10517470
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 120 mm, clamping width 110 mm
150225110
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 140 mm, clamping width 150 mm
165300150
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo