Hose clamp strap - roll, strap length 30 m, width 9.0 mm, thickness 0.6 mm
Complete system with band and closure made of stainless steel for rapid installation of suspensions in individual sizes. The screw in the closure of the stainless steel band is made of A2 stainless steel and is zinc plated; the zinc plating reduces friction and makes it easier to screw in and unscrew the screw. Advice: The hose clamp strap and required accessories in the form of closures must be ordered separately.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 08595301 |
| EAN | 4029484522354 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length of roll | 30 m |
| Thickness | 0.6 mm |
| Type description | Roll = 30 m |
| Width of band | 9.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Complete system with band and closure made of stainless steel for rapid installation of suspensions in individual sizes. The screw in the closure of the stainless steel band is made of A2 stainless steel and is zinc plated; the zinc plating reduces friction and makes it easier to screw in and unscrew the screw.
Advice:
The hose clamp strap and required accessories in the form of closures must be ordered separately.Alle varianter

Hose clamp strap, fastener, V2A stainless steel
Closure
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo