Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 19 AF, 12 x 120
Advantages: Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors. Advice: A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood). Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 019212 120 |
| EAN | 4029484045280 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 12 mm |
| DIN | 571 |
| Head height | 8.0 mm |
| Length | 120 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors.
Advice:
A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood).
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Alle varianter

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 100
10017 mm7.0
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 110
11017 mm7.0
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 120
12017 mm7.0
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 130
13017 mm7.0
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo