GB 14 aerated concrete plug, 14 x 90 mm
Application area: For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc. to autoclaved aerated concrete Advice: Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 090231475 |
| EAN | 4029484414581 |
| Anchor diameter | 14 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 14 x 75 mm |
| Anchor length (l) | 75 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drill hole depth | 90 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc.to
autoclaved aerated concrete
Advice:
Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.Alle varianter

GB 10 aerated concrete plug, 10 x 65 mm
105565
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

GB 12 aerated concrete plug, 12 x 70 mm
126070
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo