EPN nail sleeve, spring steel, galvanised, 6 x 30 mm
Quick and easy installation For securing window frames, slatted substructures, sheet metal profiles and insulating material to concrete, solid brick, solid sand-lime brick and pressure-resistant natural stone
Application: area: For securing window frames, slatted substructures, sheet metal profiles and insulating material to concrete, solid brick, solid sand-lime brick and pressure-resistant natural stone
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0904686030 |
| EAN | 4029484761227 |
| Anchor diameter | 6 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 6 x 30 mm |
| Anchor length (l) | 30 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drill hole depth | 35 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Quick and easy installation
For securing window frames, slatted substructures, sheet metal profiles and insulating material to concrete, solid brick, solid sand-lime brick and pressure-resistant natural stone
Application area:
For securingwindow frames, slatted substructures, sheet metal profiles and insulating material
to concrete, solid brick, solid sand-lime brick and pressure-resistant natural stone
Advantages:
- Quick and easy to use
- Hardened spring steel
- Ready for use
- Temperature-resistant as a polyamide dowel
- When used with the metal disc, the Reca Ø 6 mm nail sleeve is suitable for fitting insulation
Advice:
Dimensions 6 x 30 mm without beadingAlle varianter

EPN nail sleeve, spring steel, galvanised, with beading 6 x 40 mm
406 x 40 mm10
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

EPN nail sleeve, spring steel, galvanised, with beading 6 x 50 mm
506 x 50 mm20
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

EPN nail sleeve, spring steel, galvanised, with beading 6 x 60 mm
606 x 60 mm30
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

EPN nail sleeve, spring steel, galvanised, with beading 6 x 80 mm
806 x 80 mm50
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo