diamop diamond grinding cup RS10B, two rows, for concrete, BASIC, 100/22.2
Traditional two-row segment arrangement Two rows of diamond segments ensure a long service life! Application area: Diamond grinding cups are used for machining the surface of stone and concrete materials. Can be used in commercially available angle grinders or in special concrete grinders that are equipped with enclosed extraction devices (e.g. BOSCH GBR 14CA). For removing formwork residues, concrete projections, paint, graffiti, tar coatings and even thin plastic coverings (up to approx.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0662622100 |
| EAN | 4029484449811 |
| Bore diameter | 22.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 100 mm |
| Material to be processed | Universal use |
| Overall height | 20.3 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Traditional two-row segment arrangement
Two rows of diamond segments ensure a long service life!
Application area:
Diamond grinding cups are used for machining the surface of stone and concrete materials. Can be used in commercially available angle grinders or in special concrete grinders that are equipped with enclosed extraction devices (e.g. BOSCH GBR 14CA).For removing formwork residues, concrete projections, paint, graffiti, tar coatings and even thin plastic coverings (up to approx. 3 mm)
Field of Application:
Can be used on concrete and universal building materialsType:
ConcreteAlle varianter

diamop diamond grinding cup RS10B two rows for concrete BASIC, 125/22.2
23.2500125
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10B six pack, two rows for concrete BASIC 125/22.2
23.2500125
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10B, two rows, for concrete, BASIC, 180/22.2
27.7950180
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10A two rows for screed BASIC 125 / 22.2
23.4560125
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo